לחצו לתיאום פגישה

טיפים לעיצוב הבית

איך מתאימים וילון לחלון?

מלבד היותו אביזר פרקטי, היוצר חיץ בין הפנים לחוץ, נתפס הוילון גם כאלמנט עיצובי, המשפיע רבות על האוירה בחלל בו הוא ממוקם. לכאורה נראה כי מדובר בנושא פשוט, אך לא פעם מוצאים עצמם הלקוחות מתלבטים בשאלות רבות לפני שהם בוחרים את הוילון לכל חלון. בכמה מילים: וילון הוא בהחלט הלבוש לחלון, הוא יכול לשנות את האווירה בחדר, לרכך אותה ולהכניס את האור לחדר בצורה נעימה (במיוחד בשמש החמה שלנו), הוילון יכול גם לטשטש את גודל החלון בקיר (אם החלון אינו סימטרי לקיר בצורה לא מכוונת). לסוג הבד ולגוון שלו יש השפעה חשובה על האווירה בחדר ולכן רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע בנושא. צפיפות הבד משפיעה על כמות האור שנכנסת. לגבי גוונים ההמלצה שלי היא בדרך כלל לבחור גוונים בהירים, כאלו שדומים לגוון הקיר, וזאת, על מנת ליצור רצף ואחידות. בצורה כזו, לוילון תהיה השפעה על הרכות מבלי להיות דומיננטי. לגבי סגנון הוילון- במונחים מקצועיים יש וילון קפלים (מראה רומנטי), וילון גלילה (מראה משרדי, לרוב מראה ישר ונקי), וילון רומאי (חלוקה אופקית בתוך בד ישר שנאסף כלפי מעלה), ווליון רפפה (למטבחים ומשרדים), אלו הנפוצים ביותר, כמובן שיש עוד כמה אפשרויות. סוג הפתיחה של החלון צריך להלקח בחשבון בבחירת הוילון! חלון פתיחת קיפ (קלפי מעלה/מטה). רצוי שהוילון יהיה בתוך מסגרת החלון שלא יפריע לפתיחתו. חלון שפתיחתו פנימה – רצוי שהוילון שיבחר לא יהיה רומאי כדי שהפתיחה תתאפשר מבלי לפגוע בוילון וכו'. לסיום: בחרו את הסגנון האהוב עליכם והתאימו לסוג וגודל החלון, אני ממליצה שלא לוותר על שילוב הוילון בעיצוב סביבת המגורים/ עבודה. השינוי שהוא יוצר בחלל משמעותי ומגוון הסוגים כיום הינו רב בכל רמה של תקציב.

 

כיצד אפשר בתקציב מוגבל ומעט יצרתיות להוסיף רומנטיקה לחדר השינה

 1. מדבקת קיר: בעבר סיפרתי על הפתרון המעולה שבמדבקת קיר, ניתן לבחור קיר אחד בחדר (רצוי מעל ראש המיטה) מדבקת קיר בעיצוב רומנטי ולשדרג איתה את החדר.
 2. וילון- תוספת חומרי גמר רכים לחדר נותנים תחושה של אינטימיות בחדר.
 3. אם לא מדבקות קיר אז תמונה המשדרת זוגיות, לפי תורת הפאנג שוואי תמונה מסוג כזה מחזקת זוגיות ואם אין היא מזמנת אותה.
 4. גופי תאורה- בעבר תיארתי כיצד בוחרים גופי תאורה לחדר השינה, אז מעבר לתאורה המרכזית רצוי לבחור גופי תאורה בעיצוב רומנטי ואם לא, אז גופים המייצרים תאורה בגוונים רגועים המייצרים אינטימיות.
 5. ריצוף- רצוי לבחור בריצוף פרקט לחדר השינה,.לרוב מהלכים בחדר זה יחפים וזו תחושה נעימה ללכת על פרקט, אם אינכם חובבי פרקט גם שטיחים יכולים לבצע את אותה מטרה.

 

 

מה הם 5 השלבים הראשונים לשיפוץ/ בניה?

בכל אחד מחמשת הטיפים הבאים אתייחס לנושא שכדאי לחשוב עליו לפני שמתחילים שיפוץ.

השלב הראשון: בחירת מסגרת תקציבית

לפני שמתחילים, חשוב לבדוק מה הסכום הכספי העומד לפניכם, כדי להגדיר תקציב ריאלי כדאי להתחיל ב"עבודת שטח" מקדימה, זאת אומרת להתייעץ עם בעלי מקצוע מהתחום שיוכלו לתת הערכה כללית, לגשת לחברות המספקות את המוצרים שתרצו לרכוש, אם אלו חברות לאריחים, חנויות רהיטים וכו'- כדי לקבל מושג על המחירים שישנם היום. לרוב אני פוגשת לקוחות שהמסגרת התקציבית נגזרת מהסכום שיש להם בבנק, או ממה שהם זוכרים מהשיפוץ שהיה להם לפני 10 שנים. הנושאים הללו נתונים לשינוי כל הזמן ולכן חשוב שכדי שלא תהיה חריגה בתקציב, או שלא יגמרו המזומנים לנושאים הסופיים כגון תאורה, הגדירו את התקציב עם בדיקת המציאות העכשווית ופלחו אותו לנושאים.

עוד נקודה לפני סיום: הגדירו סדר עדיפיות ודחיפות בשיפוץ, כדי שכל נושא שדורש שינוי יהיה לו את התקציב שיתן לכם אפשרויות רבות לבחירה.

השלב השני: בחירת אנשי מקצוע

התחילו בהגדרת הנושאים שחשובים לכם לגבי אותו בעל מקצוע ודרגו אותם, לדוגמא: זמינות, מחיר, ניסיון, גמישות, קרבה גאוגרפית ועוד… ועל אף שנדמה לנו שאנחנו רוצים את המקסימום בכל פרטנר (חוץ מהמחיר אולי), תמיד יש את הנושא החשוב ביותר והנושא שעליו ניתן להתפשר ואצל כל אחד זה אחרת. אחרי שאתם יודעים מה סדר העדיפויות שלכם בתכונות של בעל המקצוע בחרו את הדרך המתאימה לכם למצוא את אותו בעל מקצוע, לדוגמא: המלצה מקרובים, אינטרנט, פרסומים … גם כאן הגדירו מה המקור המהימן ביותר עבורכם, משום שחשוב גם מי הממליץ ועד כמה אתם סומכים על המלצתו, מה הניסיון שלו עם אותו בעל מקצוע. הנושאים שחשוב לבדוק אצל כל בעל מקצוע (לפי הדרוג שלי) הם: סוגי הפרויקטים שעסק בהם, היצרתיות והשוני בין פרויקט אחד לשני (מראה על הקשבה ללקוח ויצירתיות במציאת פתרונות מתאימים), המלצה מלקוחות קודמים, מחיר. בדקו את הפרויקטים הקודמים, את התוצאה הסופית תוך שיחה עם הלקוחות הקודמים. הנושאים שאני מדברת עליהם הם ויזואליים – ניתן לבקר באתר או לפחות להתרשם מתמונות.

ועוד נקודה לפני סיום: חשוב ביותר שתהיה "כימיה" טובה עם אותו בעל מקצוע, הוא ילווה אתכם תקופה ארוכה בהחלטות חשובות ביותר, שיהיה קשוב עבורכם!

השלב השלישי: הגדרת לוחות זמנים

תהליך השיפוץ מורכב מארבעה שלבים: תכנון, מכרז בעלי מקצוע, בחירת חומרי הגמר והביצוע. כדי להגדיר את לוחות הזמנים המדוייקים רצוי להתייעץ עם בעלי המקצוע שמלווים אתכם. לכל פרויקט יש את לוחות הזמנים שלו ואלו נגזרים מהיקף הפרויקט ומורכבותו. מומלץ ללמוד את כל הנושאים שאתם רוצים לשלב בתכנון, ורצוי לעשות זאת לפני תחילת התכנון. לדוגמא: נושא כמו מערכות אודיו/בית חכם וכדומה. את הידע לנושאים כאלו ניתן להשיג מהאדריכל המלווה, מחיפוש באינטרנט ומביקור באולמות התצוגה. שלב מכרז בעלי המקצוע מגיע לאחר סיום שלב התכנון, כאשר הפרטים ידועים. כדאי להתחיל אותו הרבה לפני שלב הביצוע, כדי לאפשר לכם את הזמן לגשת ל-3 בעלי מקצוע, לתת להם את הזמן ללמוד את התוכניות לעומק ובעיקר לתת לכם את האפשרות לבחור את האדם המתאים ביותר שיפנה לכם את זמנו כשמגיע שלב הביצוע. רצוי ששלב התכנון ושלב בחירת החומרים יסתיימו לפני תחילת הביצוע, ואפילו לפני קבלת מפתח לנכס המדובר. כך ניתן לצמצם טעויות והפתעות שמשפיעות בעיקר על המסגרת התקציבית (לעיתים סוג חומרי הגמר משפיע על התמחור).

השלב הרביעי: בחירת סגנון עיצובי

מבחר הסגנונות העיצוביים הוא רב, לדוגמא:

 • מודרני- קווים נקיים וישרים בגוונים של לבן, אפור…
 • כפרי- קווים רכים, מעוגלים בגוונים של שמנת, הרבה גווני עץ…
 •  רטרו- סגנון העיצובי של שנות ה-70, קווים מעוגלים וישרים יחד, גוונים חזקים כמו כתום, ירוק, צהוב…

ועוד סגנונות רבים מתקופות שונות שכל אחד מוגדר בצורניות וצבעוניות שונה. אז כיצד למצוא את המתאים לכם? אני ממליצה להתחיל בללמוד את המצוי ולהקשיב לאינטואיציה שלכם – כל אחד יודע להגדיר מה גורם לו להרגיש בנוח, או איזה מסר הוא רוצה להעביר. את התחקיר כדאי להתחיל לפני השיפוץ/הבניה וזאת באמצעות האינטרנט, מגזינים לעיצוב ועוד. רצוי גם לערוך סיבוב באולמות תצוגה לרהיטים. אולמות אלו כיום מעוצבים למשעי וניתן לחוש את הסגנונות בתלת מימד. לאחר שהכרתם את המצוי ואת הרצוי לכם, ניתן ואף מומלץ לשלב בין הסגנונות: לדוגמא סלון בעיצוב מודרני עם כורסא בסגנון רטרו, או כפרי, חדר שינה בעיצוב כפרי עם חדר רחצה צמוד בעיצוב מודרני – היום הכל הולך. שילוב בין סגנונות, אם נעשה בטעם טוב, יכול להגשים לכם את כל החלומות.

השלב החמישי: בחירת ספקים

הספקים שאנו נעזרים בהם בתהליך העיצוב הם החנויות והחברות מהן אנו צריכים לרכוש מוצרים להשלמת העיצוב. הספקים שצריכים לבחור משתנים משיפוץ לשיפוץ, ולרוב כוללים חברות בתחום אריחים, כלים סניטרים, מטבחים, תאורה, וילונות וריהוט נייד (סלון, פינת אוכל, שולחנות למשרדים..). לדעתי, הדבר החשוב ביותר בבחירת הספק הוא האמינות שלו: כמה זמן הוא בשוק? כמה לקוחות מרוצים יש לו? האם המבחר שיש לו להציע גדול? האם יש לו מוצרים בטווח מחירים גדול, כך שלקוח בעל תקציב ממוצע יוכל לגוון את רכישתו? רצוי להקפיד שהמותג אותו אנו קונים מבוסס בשוק משום שאת המוצרים היקרים (כגון: מטבח, אריחים לרצפה וחדרי הרחצה, ריהוט) אנו בוחרים ולרוב כבר משלמים עליהם זמן רב לפני שהם אצלנו בדירה.

לבסוף – כיצד לבחור את הספק? קבלו המלצות רבות, רצוי מהמעצב שמלווה את הפרויקט, ממכרים ועשו חיפוש על החברה באינטרנט. כך תלמדו אם היו תביעות משפטיות, אלו תלונות יש עליהן ועוד. לסיום, לכל ספק יש לקוחות מרוצים וכאלו שלא, הפעילו שיקול דעת כשאתם שומעים תלונה, הזהרו מלפסול על הסף ובדקו בעצמכם!

איך להפוך את המשרד שלך למקום המשדר עצמה

מקום העבודה הוא מקור הפרנסה שלך, הוא מקום שאליו מגיעים לקוחותיך ובו אתה מבלה שעות רבות מיומך! מקום זה יכול לשדר ללקוחותיך את כל המסרים שחשובים לך להעביר להם- גם ללא מילים!כמה טיפים שכדאי לחשוב עליהם בתכנון משרדך, כדי שיהיה מקום נוח, יעיל ובעל אופי המתאים למקצוע שהוא משרת:

 1. לוגו או שם העסק- השתמשו בלוגו החברה כהשראה לעיצוב המקום, אם יש ללוגו מאפיינים גאומטרים הוסיפו אותם בקירות, השתמשו בצבע שלו כמוטיב חוזר בריהוט או בטפט. גם אם המשרד הוא חלק מהבית הציגו את שם החברה על דלת חדר העבודה. תנו נוכחות לתעודות ההסמכה שלכם (לקוח מחפש זאת), מסגרו אותן ותלו במקום בולט.
 2. צבעוניות- בחרו קיר אחד שיודגש בחלל: ע"י טפט (גם טפט עדין בצבעי החדר יצור הדגשה). אם בחרתם להשתמש בצביעת הקיר כהדגשה הבליטו זאת עם תאורה מכוונת אליו. כדי שהמראה הכללי יתקבל כהרמוני התאימו בין צבעי הקירות לרהיטים.
 3. ריהוט- לפני רכישת הריהוט בחרו סגנון המתאים למקצוע, לדוגמא קליניקה בגוונים בהירים- משדרת ניקיון. העדיפו רהיטים דו שימושיים כמו שולחן שהוא גם שידת אחסון. בחרו על פי סגנון הישיבה שבו תארחו את הלקוחות, מאחורי שולחן (רצוי הפרדה בין הרגליים של היושבים), או בכורסאות (חשוב שיהיו נוחות) ובינהם שולחן (בגובה הרצוי לשיטת העבודה). חשוב שהישיבה בשולחן העבודה לא תפנה את גבכם לכניסה. רהיט חשוב מאוד הוא רהיט האחסון, בדקו את כמות הניירת וסוג התיוק המתאים לכם ולפי כל הנתונים תכננו את הארון שלכם.
 4. תאורה- חלקו את אזורי העבודה בעזרת תאורה והתאימו אותה למיקום, לדוגמא תאורה ממקודת ובהירה ליד שולחן העבודה, אם הישיבה בכורסאות אפשר לשלב תאורה צהובה מכוונת כלפי התקרה.

 

 

איך לשדרג את חדר הילדים בפעילות משותפת לחופש

אחרי שביקרתם עם ילדכם/ נכדיכם בכל מקום אפשרי, נשאר מקום אחד שכדאי לשדרג לקראת החזרה למסגרת וזה חדר הילדים.אם יש לכם קיר פנוי בחדר הילדים, חדר משחקים (רצוי ליד שולחן הכתיבה…) אני ממליצה לקנות צבע מגנט בגוון של הקיר (צבע מכל חנות טמבור, שיש בו חומר מגנטי, תוכלו לבקש שיגוונו לכם את פחית הצבע מגנט לגוון הקיים בחדר, או לגוון חדש שאתם בוחרים לצבוע בו את הקיר). צובעים קטע קיר מסויים ואותו חלק בקיר הופך ללוח מגנט "נסתר". עכשיו כל שנותר הוא להכין מגנטים ביחד עם ילדכם ולצורך כך גשו לחנות פנאי, רכשו פימו בכל מיני צבעים והכינו צורות שונות ומיוחדות. לאחר "הבישול" של הפימו הדביקו מגנט בחלק האחורי – והנה יצרתם מגנטים! כך יצרתם משהו יחדיו וקישטתם את החדר יחד עם הילד/ה.

 

 

איך לארגן את האחסון בחדרים הפרטיים בבית?

חדרי השינה בבית הם האזורים הפרטיים של כולנו, מקום בו אורח לא נכנסמלבדנו, אך עדיין החשוב ביותר ליצור בו סדר וארגון.
תכנון הארונות לפי הצרכים של כל אחד ואחד חשוב לחיי היום יום: כל פריט יהיה לו את מקומו בגובה המתאים לנו לפי רמת התדירות בה אנו משתמשים בו. לדוגמא: שמלת ערב אינה צריכה להיות במקום נגיש כמו הלבנים וכו'

כמה טיפים בנושא:

 1. ארון חדר שינה הורים- ארון זה צריך לשרת 2 אנשים ולו 2 גישות: האחת חדר ארונות (חדר שיש בו ארון בלבד צמוד לחדר השינה) והשניה ארון קיר גדול פונה לחדר.
  המלצתי היא אם אין לכם חלל מרווח מספיק (להסתובב ולהתהלך בו) בחרו באפשרות השניה של ארון קיר גדול, ארון יכול לשמש כפריט עיצובי בחדר ויהיה יותר נגיש למשתמש.
 2. ארון חדר ילדים- הארון צריך להכיל את הבגדים של הילד/ה מגיל צעיר ועד בגרותו ולכן רצוי שיתוכנן לו אזור תליה (35%) וארון בגדים מקופלים (65%). אפשרי לתכנן בארון אזור של מדפים פתוחים לספרים ופרטים קטנים לתצוגה. רצוי לתכנן מגירות עם גישה נוחה (לא בתוך הארון) ללבנים ומגירות עמוקות לצעצועים שבהמשך יוכלו לאחסן בהן נעליים.
  המלצתי שהארון יכיל כמה שיותר פונקציות כדי ל"שחרר" את החדר מעוד רהיטים.
 3. ארון חדר רחצה- כדי לנצל כראוי את החלל שנוצר מתחת לכיור (היכן שעובר הסיפון) תכננו מגירת כביסה עמוקה – מגירה נסתרת לכביסה המלוכלכת ורצוי שיהיה בה איוורור.
 4. אחסון מתחת למיטה – מתחת למיטה יש חלל גדול שניתן להשתמש בו לאחסון שמיכות חורף ואו נעליים. ניתן לתכנן זאת במגירות הנפתחות מצידי המיטה או בהרמה של המזרון. (היום יש פרזול לסוג כזה של פתיחה שמאפשר זאת בקלות רבה)

לסיכום:

 • כדי לתכנן את הארון החדש מדדו את הישן וחשבו כמה אחסון חסר לכם ולאיזה סוג (קיפול, תליה, נעלים..)
 • ניתן לתכנן ארון בעומקים שונים משום שלתליה צריך 60 ס"מ עומק ולקיפול רצוי 40 ס"מ עומק.
 • השתדלו לשלב מגירות עם גישה מחזית הארון, כדי שיהיה לכם גם ארון וגם שידה.

 

איך לארגן אחסון יעיל למרחב 'הציבורי' של הבית?

קרה לך פעם שהחזקת חפץ ביד ולא ידעת היכן לאחסנו? קורה לכולם. לכן חשובים אזורי האחסון בבית.
ברור לכל שארגון נכון בבית, יוצר סדר ויעילות בחיי היומיום. ארגון הבית ואו המשרד מתחיל בחשיבה מוקדמת הכוללת רשימת מלאי של כל החפצים שכרגע נמצאים בארונות וחפצים שאין להם מקום קבוע ובכך יוצרים בלגן.

מספר ארונות שכדאי שיהיו ברשותכם:

 1. ארון כניסה- ארון שממוקם ליד דלת הכניסה, מאחסן בתוכו מעילים, תיקים, מטריות ועוד.. כדאי לתכנן אותו סגור בדלתות ושיהיה מדף אחד פתוח למפתחות, מכתבים, טלפונים ניידים ומגירות לאחסון פריטים קטנים.
 2. ארון פינת אוכל- ארון לאחסון כלי אוכל להגשה, כלים השייכים למטבח, אבל אינם בשימוש יומיומי. כדאי לחלק את הארון למדפים ולמגירות לצלחות וכוסות, מפות, סכו"ם להגשה ועוד פריטים קטנים ואפילו בר משקאות.
 3. ארון מסדרון- אם ישנה אפשרות, כדאי לתכנן נישה במסדרון (לקיחת שטח מחדר סמוך) לאחסון פריטים בשימוש כולם: צעצועים, שמיכות, סדינים…
 4. ארון חדר שירות- ארון בחדר הכביסה, אפילו שהחדר קטן מימדים, כדאי לתכנן חלוקה יעילה של מדפים שסגורים מאחורי דלתות: למגב ומטאטא, לדלי ולשואב אבק, לסל כביסה וחומרי ניקוי.
 5. ארון מכשירי אלקטרוניקה- פעם שמו היה "מזנון" רהיט המאחסן את כל המכישירים המפעילים את הטלויזיה: חשוב להקפיד על עומק המאפשר מקום נוח לכבלים האחוריים, שתהיה גישה נוחה לתפעול ואם הארון סגור גם איוורור, מגירות לדיסקים, לפי הגודל המדוייק.

* בתכנון רהיטי האחסון הוסיפו עוד 25% מקום לחפצים נוספים.

** רצוי שהארונות ימוקמו בנישות כדי לתת תחושה של גודל בחדר והגמר שלהם יהיה בגוון הקירות כדי שלא יעמיסו במסה שלהם.

איך לשדרג בעצמכם איזור חיצוני בבית במעט כסף ומאמץ?

הקיץ הגיע ואיתו ההזדמנות להנות מהמרפסת הביתית. השימושים במרפסת צריכים להתאים לגילאי המשתמשים ולתחביביהם. האפשרויות הן רבות: שתיית קפה, ארוחות משפחתיות, בריכה לילדים, נדנדות, גידול צמחיית נוי וגידול תבלינים ועוד…כמה נושאים לטיפול במרפסת:

 1. ריצוף – כשהריצוף במרפסת קיים ורוצים לתת לו מראה חדש יש 2 אפשרויות לעשות זאת בעצמכם:
  הראשונה, זולה יותר: שטיח דשא סינטטי – מרענן את המראה, נעים לשבת עליו וניתן לרכוש בכל חנות למוצרים לבית. השניה יקרה יותר, אבל עדיין ניתן לביצוע לבד: אריחי "דק", אריחים בגודל 30/30 ס"מ, בעלי בסיס פלסטיק ומעל לוחות עץ איפאה – מורכבים כפאזל.
  שתי האפשרויות ניתנות להסרה מתי שרוצים (מתבצעים בהנחה בלבד וגובהם אפסי).
 2. צל – קניתם דירה עם מרפסת שמש ולכן לדעתי כדאי לבחור בצליה שתוכל לאפשר לשמש להכנס למרפסת: כדאי לבחור צלון הנפתח ונסגר לפי רצונכם האישי, לפי עונות השנה ומומלץ שיהיה חשמלי.
 3. תאורה- יש לחלק את התאורה במרפסת לכמה נושאים:
  תאורה לצורך אכילה – תאורה ממוקדת וחזקה, פרוז׳קטור.
  תאורה לאווירה- דוקרנים בצמחיה, רצוי עם דימר ואפשר צבעונית לרענון.
  ותאורה כללית- לפזר על הקירות.חשוב לבחור גוף מותאם לחוץ, חסכוני בחשמל ועם כמות שעות נורה הגדולה ביותר.
 4. צמחיה- חשוב להתייעץ עם גנן בנושא לגבי השילוב בין הצמחים, אופי גדילתם ונשירותם (כדי שהמרפסת תישאר נקיה לאורך זמן), שלבו צמחי תבלין לריחות ולשימוש יום יומי.
  לגבי הפיזור במרפסת: רכזו אותם במספר נק' קרוב לפינות, שעדיין תהיה גישה למעקה ולא יקטינו את המרפסת. אם ברצונכם ל"שחרר" את הרצפה מאביזרים בחרו אדניות למעקה.
 5. ריהוט – בחרו לפי שימושכם, שולחן אכילה (גודלו תלוי בגודל המרפסת, רצוי שלא יתפוס את רוב השטח) נסו לשלב ספות מחומר ראטן, מותאמות לחוץ, לישיבה נעימה יותר.

לסיום: הוסיפו איבזור שימושי ובעל חן: בריכת מים לילדים, נדנדה על הקורה (דלת היציאה) פינות עשירות במים, מפלים קטנים ועוד.

מהו הרהיט הכי מרכזי ויקר בבית וכיצד לעצבו?

מאז ומתמיד היה המטבח המקום המרכזי בבית, מקום שמעבר להכנת האוכל בו: "הדלק" של בני הבית הוא מקום מפגש!!
בשנים האחרונות כל ההתייחסות למטבח השתנתה, כבר לא סוגרים אותו מאחורי קירות ודלתות – הוא חשוף לכל, חלק אינטגרלי משאר המרחב בבית ומשם הדרך לעיצובו עברה מפרקטית בלבד לאסטטית במיוחד!!כמה טיפים על קצה המזלג להסתכלות על המטבח: 

 1. בישול- האזור הכי חשוב להתייחסות מבחינה פרקטית הוא השטח בין הכיריים לכיור. זהו האזור בו מתבצע רוב הבישול, לכן רצוי ששני מרכיבים אלו יהיו באותו משטח ובמרחק הכי גדול האפשרי בינהם, בהתחשב במגבלות, וודאו שהכיריים הכי רחוקים מאזור ישיבה!!
 2. אחסון- הנושא המטריד ביותר כל בעל/ת מטבח ולכן אם רוצים לשמור על מראה נקי, לא עמוס בארונות, ניתן לתכנן מזווה – חדר המופרד, אך קרוב למטבח שמאחסנים בו אוכל יבש וכלים לא בשימוש יומיומי.
 3. תאורה- במטבח זוהי תורה בפני עצמה, אך כולם מסכימים על הרבה אור מלאכותי ורצוי גם טבעי. הכי חשוב – מקמו תאורה ממוקדת על משטח העבודה, רצוי מתחת לארונות העליוניים.

בתכנון מטבח הנושאים הם רבים, אך יש טיפ קטן על שדרוג מטבח קיים בעלות נמוכה: חדשו את הידיות, החליפו את חיפויי הקיר למודרניים יותר ורעננו את גופי התאורה.

איך לעצב את החדר הכי קטן ו'חשוב' בבית/במשרד?

שירותי האורחים בבית ואו במשרד הוא חדר קטן (לעיתים ללא אור טבעי) אך חשוב… מקום אליו נכנס האורח ובוחן כל פרט, שם ניכרת ההשקעה שלכם בפרטים!

לכן שימו את הדעת על כמה נושאים:

 1. חיפויי הקירות- רצוי לחפות בעיקר את האזורים שמים נוגעים בהם (אסלה וכיור). את שאר הקירות לצבוע, או להשתמש בטפט. ניתן להדגיש קיר אחד ובכך ליצור פוקוס.
 2. תאורה- רצוי דרמטית-אם התאורה בתקרה רצוי למקם אותה בנקודה לא סימטרית, קרוב לפינת החדר, אם התאורה בקיר כדאי לבחור גוף תאורה שהאור עובר דרך חרכים, בחדר קטן לאור יש נוכחות כפולה.
 3. גוונים- בחירת הגוונים יכולה לקחת אותנו לכיוון חדר אינטימי- גוונים כהים (רצוי בקיר אחד), או לתת תחושה של גודל- גוונים בהירים בקירות, באריחים ובעיקר בכלים הסניטרים.
 4. אבזור-האביזרים הקטנים הם החשובים ולכן כדאי להשתמש במראה גדולה, עגולה, או עם מסגרת מיוחדת. אפשר להניח על מדף כלים לנרות, צמח קקטוס ולתלות תמונות קטנות, רצוי עם הומור: קומיקס (אפילו תעודות חשובות).

 

איך להגדיל חדר קטן מבלי לשנות את מידותיו?

חדר קטן יכול לתת תחושה של גודל :

 1. כשרצפת החדר תראה כמשטח אחיד. דרך אחת היא, מילוי הרווחים הקיימים בין האריחים וליטושם, או ריצוף במינימום רווחים. (עבודת בעל מקצוע).
  דרך נוספת היא ריצוף בפרקט ללא רווחים.
 2. רצוי שהרהיטים יהיו קטנים ונמוכים ככל שניתן, בגוונים בהירים ואפילו שקופים. (לדוגמא: שולחן זכוכית).
 3. שימוש במראה גדולה, צבעים בוהקים בקירות ואפילו צבע מבריק לתקרה – ההשתקפויות ייצרו תחושה של גודל.
 4. רצוי להדגיש את כמות האור הטבעי בחדר ע"י וילונות גדולים ובהירים.

איך ליצור רושם ראשוני טוב בכניסה לבית ואו למשרד?

השקיעו מחשבה במבט הראשון שאדם רואה בכניסה לחדר, עמדו בנקודה הנ"ל ורשמו לפניכם מה הוא רואה… השקיעו בגוף תאורה מרשים, המקרין אור מיוחד על הקירות, השתמשו במראה עם מסגרת מרשימה ובחרו רהיט עם סגנון ברור ומיוחד כגון כפרי או מודרני, נסו צבע קיר שונה משאר הבית ואו טפט.

איך לשדרג כל חדר בבית ואו במשרד ב-200 ₪ בלבד?

דרך אחת היא מדבקות הקיר, מדבקות קיר הן מדבקות מעוצבות שיש בהן ציור כלשהו (פרחים או דוגמאות למשרדים, דמויות מצוירות לילדים ועוד). השינוי שהן מחוללות בחדר הוא משמעותי ואינו דורש הדבקת טפט, ניתן להסיר אותן בקלות כשם שניתן להדביקן, וממש כל אחד יכול לבצע את העבודה בקלות ובמהירות. ניתן למצוא אותן בחנויות שונות, אבל אני ממליצה להזמין אותן דרך חברות שמשווקות באינטרנט – בהן המבחר עצום.

בחירת גוונים לחדרי ילדים

בקניית ריהוט לחדרי ילדים רצוי לבחור את הריהוט הדומיננטי (כמו ארון ומיטה) בגוונים נייטרלים, בדרך זו הילד יהיה מעוניין להמשיך להשתמש בריהוט גם שיגדל וגם שהאופנה תשתנה. את הצבעוניות והאופנה ניתן להשאיר לפריטים הנלווים של החדר כגון, מדפים, תמונות, וילונות וכו'.

איך לתת תחושת גובה בחדר שתקרתו נמוכה?

כדי לתת תחושת גובה בחדר שתקרתו נמוכה, כדאי למקם תאורה רק על הקירות, בגובה שני שליש של הקיר. תאורה המאירה את החלק העליון של הקיר ומחזירה אור מהתקרה- מפיקה אשליה של גובה.

איך לתת תחושת גודל בחדר בדרך פשוטה וזולה?

במידה ומעונינים ליצור תחושה של גודל לחדר קטן מימדים, ניתן לטשטש את פינות החדר עם הדבקת טפט פסים או כל דוגמא אחרת על 2 קירות ניצבים/ ההמשכיות של הדוגמא בטפט מטשטשת את פינות החדר וגורמת להגדלה.

כיצד להתאים גודל רהיטים לחדר ולתת תחושת גודל?

לגודל הרהיטים בחלל ולגוון שלהם יש השפעה על תחושת המרחב שבחלל.לדוגמא, בחלל פינת האוכל, אשר אינו גדול ברוב הדירות בישראל, רצוי לבחור שולחן וכיסאות ישיבה שגובה המשענת שלהם אינו עולה בהרבה על גובה השולחן. בדרך כזו החלל מקבל צורה אופקית ותחושה של מרחב.

איך לתת לנוף נוכחות בבית?

אם מחלונות הבית נשקף נוף יפה למראה, כדאי לתת לכך דגש בתוך הבית על-ידי שימוש במראה שתמוקם בזווית המשקפת את הנוף ובכך נותנת לו נוכחות נוספת בחלל.

לתיאום פגישה

השאירו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

  שם

  דוא״ל

  טלפון

  לתיאום פגישה וקבלת הצעת מחיר

  050-443-9999
  דילוג לתוכן